13 Sierpień

IMG_9099

Lepsze niż Stock’i. Bo prawdziwe

Wszyscy mamy coraz mniej czasu, a w każdej godzinie trzeba upakować coraz więcej i więcej czynności. Tak już jest. Nic więc dziwnego, że nikomu nie chce się czytać długich, a zwłaszcza długich i mętnych wywodów na jakikolwiek temat. Dlatego post na FB powinien być: maksymalnie skondensowany, a jednocześnie napisany przystępnym, jasnym językiem. Obowiązuje zasada: „Zamiast dwóch wyrazów – jeden, zamiast jednego długiego zdania – dwa krótsze”.

Jeszcze lepszym wyjściem niż tekst – jest zdjęcie. Wiadomo, przelicznik: tysiąc słów za jeden obrazek wciąż jest w mocy. Problem jest natomiast taki, że fotografia to medium z gruntu kłamliwe…

Choćby przedstawianie trójwymiarowej przestrzeni jako płaskiego odwzorowania 2D już jest niezłym fałszerstwem, a co dopiero manipulacje w rodzaju korekt w Photoshopie (przy okazji – jest to zabieg tak pracochłonny, że dużo bardziej opłaca się zaaranżować plan zdjęciowy tak, aby otrzymać już „gotową” fotografię).

Dlatego warto przyłożyć się do tego, żeby zdjęcia w mediach społecznościowych były możliwe naturalne. Śmiało można wybaczyć drobne błędy techniczne i kompozycyjne używanej fotografii – ważne, aby w maksymalnie możliwy sposób oddawała realizm. W mediach społecznościowych liczy się tylko tu i teraz, a przyszłość i przeszłość należą, odpowiednio, do marzeń i wspomnień.

Zatem: telefony w dłoń i śmiało – nie ma się czego obawiać. Sztuczne zdjęcie z oklepanego stock’a nie zrobi tego wrażenia, które zapewni choćby niedoskonała fotografia tego co dzieje się tutaj i w tym momencie.

Dobrego tygodnia,
Jędrzej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *